Adet Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Papatya çayı adet sancılarına ve kramplara iyi gelir. Regl ağrılarına iyi gelmesi ile birlikte adet döneminde oluşan psikolojik rahatsızlıklara da iyi gelecektir.

Tarçını toz olarak alıp bir bardak içerisine bir çay kaşığı koyarak kaynatın. İçmeden önce soğumasını bekleyin. Tadı acı olacağı için şekerli şeyler ekleyebilirsiniz. Tarçını bir bardak çaya ekleyerek de kullanabilirsiniz .

Karnınıza sıcak su torbası koymak ağrılarınızı hafifletecektir.

Hayıt çayı kasılmalarda ve sancılarda çok etkilidir.

Zencefil çayı hazırlayarak limon veya bal karıştırarak günde 3 bardak içmeniz sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Fesleğeni bir bardak suda kaynatın ve bardağın ağzını kaparatak 15-20 dakika demlenmeye bırakın. Günd ebir bardak için. Adet sancılarına iyi gelecektir.

Kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, manganez, B6 vitamini ve selenyum açısından zengin olan, şeker kamışı pekmezi kan pıhtılaşmasını azaltarak rahim duvarları kaslarını yatıştırmaya yardımcı olur. Böylece adet sırasında kramp azaltır.

Bir bardak suya bir miktar maydonoz koyun ve 5 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra tüketin. Adet sancılarının en aza indirmek için günde en az 2 bardak veya fincan tüketin.

Çin melek otu , içerisinde bulunan iltihap sökücü ve adet döneminde yavaşlayan kan dolaşımını hızlandırma özelliği sayesinde adet sancısına iyi gelir. 

Kahve rengi (esmer) pirinç içerisinde bulunan B6 vitamini sayesinde adet sancısına iyi gelir.

Rezene çayının sakinleştirici ve kas gevşetici özelliği bulunmaktadır.

Kasılmalar ve gerginlik sebebi ile oluşan ağrılar için yaban mersini çayını günde 2 bardak tüketebilirsiniz .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!