Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir ?

Maydonuzu direkt yiyerek veya suyunu içerek ağız kokunuzu giderebilirsiniz. Maydanoz tüketimi; mide rahatsızlıklarından olan ve ağız kokusuna neden olan reflünün önüne geçer ve midenizin rahatlamasına neden olur.

Her gün 1 elma tüketimi ağız kokusunu önler. Ayrıca sabahları elma sirkesi ile yapılan gargara dişlerinizi hem beyazlatır hem de ağız kokusuna neden olan bakterileri yok eder. 

Çinko eksikliği ağız içerisinde mikrop ve bakterilerin çoğalmasına neden olur. Bunun olmaması için düzenli şekilde kabak çekirdeği, kabak, kakao gibi yüksek miktarda çinko içeren gıdalar tüketilmelidir.

Isırgan otunun diğer önemli faydası ise, böbrek yoluyla ürik asit atılmasını sağlar, haliyle sindirim sistemini de temizler. Günde 1-2 bardak ısırgan otu çayı içmeniz ciddi anlamda yardımcı olacaktır.

Karanfil bir çok bitki bilimcisi tarafından bitkisel ilaç diye adlandırılır. Karanfil, anti-septik özelliği ile ağızdaki bakterileri anında yok eder. Dişler arasında kalan artıkların bakteri üretimini durdurur ve ağızdaki tatsız kokuyu yok eder. Cebinizde, çantanızda veya cüzdanınızda bulundurarak, bir kaç adet ağzınıza atarak ufak ufak çiğneyebilirsiniz.

Tarçın, ağız içerisindeki bakteri salgınını durdurur ve kötü nefesten sizi kurtarmaya yardımcı olur.  

Yemeklerden sonra bir miktar rezene bitkisi çiğnemek ağız kokularını önlemede faydalı olacaktır.

Bir bardak su içerisine bir çorba kaşığı sirkeyi ekleyin ve karıştırın. Yemeklerden önce bu karışımı için.

Günlük her öğün sonrası dişler fırçalanmalıdır.

Suyun ya da çayın içine limon dilimleri koyup, tüketebilirsiniz .

1 bardak içme suyunun içine 1 tatlı kaşığı (silme) karbonat ilave edip karıştırmanız ve bu suyla güzelce gargara yapmanız ağız kokularınıza karşı faydalı olacaktır.

Çinkolu diş macunu, çinkolu sakız gibi çinko içeren ürünler ağız kokusunu yok eder. Dişlerinizi fırçalayamadığınız anlarda çinkolu sakızdan faydalanabilirsiniz.

Sık ve bol su içmek, ağız kokusunu azaltmada etkilidir. Bol su içmek, özellikle tükürüksel ağız kokusunu önlemeye yardımcı olur. #ağız kokusu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!