Baş ağrısına ne iyi gelir ?

Baş ağrısının birden çok sebebi olabilir, bunlara örnek vermemiz gerekirse, fazla sigara kullanımı, fazla miktarda alkol tüketilmesi,gereğinden fazla ilaç kullanımı, yeteri miktarda su içmemek, bazı stabil gitmeyen nöron aktiviteleri, baş ağrısına sebebiyet vermesi söz konusu olabilir .

Bazı bitki çaylarının sakinleştirme ve sinirleri yatıştırma özelliği bulunur. Bunun yanı sıra kasları da gevşetme niteliğine sahiptir . Bu bitki çaylarına örnek vermemiz gerekirse, başlıca olarak papatya, lavanta, melissa çaylarını sıralayabiliriz . Bahsetmiş olduğumuz bu çaylarınızı tüketmeniz herhangi bir nedenden meydana gelebilecek olan migren ve baş ağrılarınıza iyi gelecektir .

Yeşil çay içeriğindeki antioksidanlarla baş ağrısından kurtulmanızı sağlar. Boynunuzun arkasına bir buz torbası uygulamak, migrenden kaynaklanan baş ağrısından kurtulmanızı sağlar buna ek olarak ağrı üzerinde uyuşturma etkisi vardır.

Soğutma ve ağrı giderici özelliklere sahip olan karanfil baş ağrılarını hafifletmek amacıyla kullanılabilir. İki damla karanfil yağını bir çorba kaşığı taşıyıcı yağın içine koyarak alnınıza masaj yapabilirsiniz. Buna ek olarak bir bardak suya iki çay kaşığı elma sirkesi ekleyip içebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!