Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir ?

Arnavut biberi analjezik özelliğine sahip olmasının yanı sıra, boyun tutulmasını ve ağrısını azaltmaya yardımcı olan kapsaisin isimli antiinflamatuar özelliklere sahip bir maddeyi de içermektedir.

Epsom tuzu ile yapılan banyo, kas gerginliğinin giderilmesine, stresin azalmasına ve anında ağrının hafifletilmesine yardımcı olabilmektedir.

Boyna sıcak su torbası koymak, sıcak bir banyo yapmak ve boynu sararak sıcak tutmaya çalışmalısınız. Gerilmiş olan kaslar sıcak ile gevşerler. Ayrıca sıcak su uygulaması ile boyun içerisinden geçen damarlar açılır ve bu bölgede kan akışı hızlanır. Bu da iyileşme açısından çok
önemlidir.

Kas gevşetici kremle boynunuzu ovarak masaj yapmalısınız. Bu kremler kasların gevşemesinde ve tutulmanın bir an önce geçmesinde yardımcı olurlar.

Boyun sıcak bir banyonun ardından lavanta yağı ile ovularak masaj yapılmalı ve bir bez ile sarılarak sıcak tutulmalıdır.

Günde birkaç kez uygulayacağınız boyun egzersizleri için önceden bir doktordan tavsiye almak faydalı olacaktır. Doğru hareketleri yaptığınız anda boyun tutulmanızın azaldığını göreceksiniz.

Otururken vücudunuz dik olacak şekilde oturmalısınız çünkü duruş ve oturuş bozuklukları boyun ağrılarınızı tetikleyebilir ve daha çok ağrı çekersiniz.

Isırgan otu rahatlatıcı özelliği olan bir çaydır. İçinde ki bir çok antioksidanla birlikte iltihap sökücü özelliğide vardır.  By sebeple boyun ağrısının şiddetini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Boldo, son zamanlarda çoğunuzun duyduğu gibi karaciğeri temizleme özelliği ile oldukça popüler bir hale gelmiş olan şifalı bir bitkidir ve boyun ağrısına iyi gelmektedir. Hazır çayını da alabilirsiniz ya da kendiniz çaydanlıkta demleyip içebilirsiniz .

Peçete ya da bir bezi elma sirkesi ile ıslatın ve ağrıyan bölgeye yerleştirerek en az 25 dk bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!