Epilepsi (Sara) Hastalığı için Bitkisel Çözüm

Epsom tuzunu çok ince toz haline getirin. Her sabah bir bardak suyun içine yarım çay kaşığı bu tuzdan ekleyerek için.

Bir bardak suya 2 tatlı kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı karbonat ekleyin. Yatmadan önce günlük olarak bu çözümden içiniz.

Hint Bektaşi üzümü C vitamini açısından oldukça zengindir. Beyin ve sinir sağlığını koruyucu özelliği ile epilepsi hastalarına faydası dokunur.

Çınar ağacı kabuklarını sirkeli su içerisinde bir saat boyunca kaynatın. Süzdükten sonra çıkan suyu bir kapta dinlendirin. Dinlenen sudan gün boyunca yemek aralarında yarım fincan ısıtıp her gün için.

Kalsiyum kasların, sinir iletim yollarının ve kan pıhtılaşmasının işleyişini
düzenli yerine getirmesini sağlayan doğal bir elektrolittir.

Su kaynatın, içine ezdiğiniz sarımsak dişlerinden atın.
Nöbetleri azaltmak için her gün bu sudan için.

Düzenli ve dengeli beslenmelidir. Açlık kesinlikle olmamalıdır. Sinir,stres,aşırı üzüntü, aşırı heyecan ve korkudan uzak durmalıdır.

Yasemin, papatya, lavanta, tutku çiçeği, kediotu gibi bitkiler rahatlatıcı etki vermeleri nedeniyle nöbet sıklığını azaltabilmektedir.

Bazı insanlarda Epilepsi’nin nedeni olarak B6 vitamini eksikliği saptanmıştır.

Kenevirin işlenmesinden sonra elde edilen ve içerisinde Kannabidiol isimli bileşiği içeren bu maddelerin epilepsi nöbetlerini azalttığına dair çalışmalar vardır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi marihuanadan elde edilen Epidiolex isimli ilacın kullanılmasına dirençli epileptik nöbetlerle seyreden Dravet ve Lennox-Gastaut sendromları için onay vermiştir. 

200 ml kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı toz yaban kekiği ilave edin. 5 Dakika kadar demlenmesini bekleyin. Yemekten sonra 2 saat ara geçmesi beklenmeli ve sonrasında günde 1 bardak olarak tüketilmelidir.

Hangi besinler ve bitkiler epilepsi (sara) hastaları için zararlı ve sakıncalıdır?

Gingko biloba, biberiye, rezene, adaçayı, okaliptüs, çörek otu, karakafes otu, kava biberi, schizandra bitkisi, üç bardaktan fazla yeşil çay nöbetleri tetikleyebilir. Greyfurt ve nar suyu nöbeti doğrudan tetiklemez ancak epilepsi ilaçlarının dozlarını etkileyebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!