Kalp Çarpıntısı Nasıl Geçer ?

Çarkıfelek bitkisi uykusuzluğa iyi gelir. Yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi olduğu için kalp çarpıntısına da iyi gelir .

Ballıbaba bitkisi de ritim bozukluğuna karşı tüketilebilir.

Aslan otu, uykusuzluk ve huzursuzluğa iyi gelir. Uykusuzlukdan kaynaklanan stres nedeniyle ortaya çıkan kalp çarpıntısına karşı tüketilebilir.

Alıç çiçeği, halk arasında kalp çarpıntısı tedavisi için yaygın biçimde kullanılmaktadır. 

Derin nefes almak kalp çarpıntısı ile başa çıkmanın en iyi yollarından biridir. Anksiyete ve panik atak gibi rahatsızlıkları azaltır ve kalp atış hızınızı normalleştirmeye yardımcı olur. Derin nefes alma vücudu rahatlatmaya ve beyindeki oksijen arzını artırmaya yardımcı olur.

Kediotunun rahatlatıcı etkisi sizi sakinleştirmeye ve normal kalp atışınıza geri döndürmeye yardımcı olur.

Çarpıntı anında derin ve güçlü bir şekilde öksürebilirsiniz .

Çarpıntı durumundayken soğuk su; sinir sisteminizi şoka uğratır ve kalp atışını düzenler böylece ani kalp atış hızını yavaşlatabilir.  Çarpıntı hissederseniz, bir bardak soğuk su içebilirsiniz .

En kötü panik ataklar bile 5-10 dakika sürer, hasta sabrederse bu 5-10 dakikalık sürenin sonunda çarpıntı da başladığı gibi gittikçe yavaşlayarak kendiliğinden hafifler ve geçer .

Vücutta magnezyum eksikliği oluştuğunda kalp çarpıntısı meydana gelmektedir. Bu mineral, vücuttaki kalp ve sinir sisteminin düzgün işleyişini sağlamasının yanı sıra, daha iyi kan dolaşımını da sağlamaktadır. Magnezyum içeren besinlere örnek verecek olursak , ıspanak, lahana ve pazı ile diğer yeşil yapraklı sebzeler tüketilebilinir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!