Kepeğe Ne İyi Gelir ?

Çay ağacı yağı saçlarda oluşan kepeğe iyi gelebilecek ve kepekleri hafifletmeye yardımcı olabilecek oldukça etkili anti-mikrobiyal ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Saçlarınızı kısa aralıklarla(tercihen 2 3 günde bir) yıkayarak hem saçınızın temiz görünmesini hem de saç derisinin gözeneklerini açarak nefes almasını, canlanmasını ve saç derinizin daha uzun bir süre yaşamasını sağlayın.

Bir diğer yöntem ise; saçlarınızı şampuanladıktan sonra 2 su bardağı kadar ılık suya 1 fincan organik elma sirkesi ekleyerek durulama suyu olarak kullanmanızdır.

Saçlarınızı yıkamadan evvel, 1 yemek kaşığı kadar kaya tuzu veya deniz tuzunu saç diplerinize hafif masaj yaparak kısa süreli uygulayın. Ardından normal şampuan veya sabununuzla yıkayıp iyice durulayın.

Neem olarak da bilinen Hint Leylakı n antifungal ve antibakteriyel özellikleri, kepeklenmenin yanı sıra kafa derisi akne, kaşıntılı kafa derisi ve saç dökülmesi gibi diğer birçok saç sorununa da yardımcı olur.

Bir miktar su ile karıştırılmış birkaç çay kaşığı limon suyu ile saç derinize masaj yapabilirsiniz. Saçlarınızı şampuanlamadan önce 5 dakika bekletin.

Saçlardaki kepeğe çözüm olarak 2 adet aspirini toz haline getirin. Toz haldeki aspirini ya şampuan kutusunun içine karıştırın, ya da her duşta avucunuzun içine alarak saçlarınıza sürüp bu şekilde şampuanlayın. Aspirinli şampuanı saç diplerinize friksiyon yaparak iyice yedirin ve 2 dakika kadar bekleyip etki etmesini sağlayın

Bektaşi üzümü, limon suyu, badem yağı ve eşit miktarda kınayı karıştırıp, kafa derisine uygulayabilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!