Nasır Nasıl Geçer ?

Buzu ince bir bezle sarın ve etkilenen bölgeye iki dakika boyunca buzla masaj yapın. Bölgeyi kurutun ve nasıra biraz terebentin yağı sürün. Daha sonra üzerini bandajla kapatın ve sabaha kadar bekletin. Bunu yatmadan önce her gün yapın.

Yatmadan önce, bir damla sirkeyi normal deriye temas etmeyecek şekilde nasırlı bölgeye uygulayın ve alanı bir bandaj yardımıyla örtün, bir gece bekleyin. Ertesi sabah bölgeyi ponza taşı ile temizleyin. 

Yumuşak deriden yapılmış ayağa tam oturan ve sıkmayan ayakkabılar tercih edilmelidir.

Yatmadan önce vazelin ile ayağınıza masaj yapın. Daha sonra ayağınıza badem yağı sürün. Temiz bir çorap giyip gece uyuyun. Ertesi gün ponza taşını (topuk taşı) nasırlı olan bölgeye sürtelim .

2 yemek kaşığı shea (karita) yağı ile 4 yemek kaşığı balı karıştıralım. Bu karışımı ayaklarımıza sürelim ve 18 dakika bekletelim. Ardından ayaklarımızı ılık su ile yıkayalım . Bu yöntemi 4 – 5 gece devam ettirelim .

Domatesin posasını çıkarın ve doğrudan etkilenmiş bölgeye uygulayın. Sonra, bir bandajla kapatın ve tüm gece bekletin. Yatmadan önce her gün uygulayın.

Gece uyumadan önce nasırlı bölgeye soğan ya da sarımsak koymak, nasırı iyice yumuşatır. Sabah, nasır ponza taşı ya da törpü ile temizlenmelidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!