Ödeme Ne İyi Gelir ?

Ödeme ne sebep olur? Asitli içeceklerin tüketimi, alkollü içecek tüketilmesi, tuz kullanımının gereğinden fazla gerçekleştirilmesi, şeker, ve tatlı yiyeceklerin çok fazla alınması, nohut, ve fasülye gibi kurubaklagiller, yemeklerin hızlı yenmesi… ödeme neden olabilmektedir.

Ödeme iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri

Yaprakları ve kökü Yüzyıllardır birçok bitkisel tedavi yönteminde kullanılan Karahindiba, ödeme iyi gelen bitkiler arasında yer almaktadır.

Mısır püskülü çayı, ödem problemi olanlar tarafından tüketilmektedir.

2 bardak Epsom tuzunu ılık banyoda karıştırın. İçinde 10 ila 15 dakika boyunca ödem yaşanan bölgeyi bekletin. Haftada 3 defaya kadar tekrarlayabilirsiniz.

Avuç içinde sıcak hardal yağı alabilir ve etkilenen bölgeye hafifçe masaj yapabilirsiniz. Diğer yol ise yaklaşık iki çay kaşığı hardal tohumunu suda ıslatın ve çözeltiyi etkilenen bölgeye uygulayın.

Kereviz, ahududu, karpuz, salatalık, şeftali, armut, kiraz sapı, karanfil, tarçın, karahindiba, maydanoz… tüketerek, ödemden kurtulabilirsiniz.

Günde 10-15 su bardağı suyu düzenli aralıklarla tüketin ve suyu yavaş yavaş için. 

Enginar da patlıcan gibi içeriğinde flavanoid barındırır. Bu sayede enginar da iyi bir ödem ve idrar söktürücü olarak tanımlanabilir.

3 yemek kaşığı kişniş tohumunu 1 bardak su içine katın. Bunu kaynayana kadar ısıtın, daha sonra su yarı yarıya azalıncaya kadar kaynatın. Ardından süzün ve soğumaya alın. Bacak ödemi belirtileri geçene kadar bu sudan günde 2 kez için.

1 veya 2 tatlı kaşığı elma sirkesini 1 bardak su içine katın. Bunu günde 2 kez olmak şartıyla için. Diğer bir yöntem ise; temiz bir havluyu eşit miktarda elma sirkesi ve su karışımına batırın. Bacakta ödem olan bölge üzerinde bu havluyu bir süre tutun. Bunu günde birkaç kez tekrarlayın.

Keten tohumlarını ezin ve yiyeceklerinize serpin. Bu sadece ödemi kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda vücuda pek çok faydalı besin sağlayacaktır.

Aynı zamanda bir diüretik gıda olan kızılcık vücuttan ödemlerin atılması için oldukça etkilidir. Bir çok yöntem ile tüketebilirsiniz. Etkisini görmek için günde birkaç kez tekrarlamalısınız.

Kurutulmuş maydanozdan iki çay kaşığı kadar almalı ve yaklaşık 10 dakika boyunca kaynar suyun içinde kaynatmalısınız. Daha sonra ise süzerek içmeniz gerekir. Her gün 3 bardak kadar içeceğiniz maydanoz çayı sayesinde maydanozun diüretik özellikleri ile birlikte vücudunuzda biriken aşırı sıvı vücudunuzdan atılır. 

Ödemden etkilenmiş olan bölgenin üzerine taze lahana yaprağı yerleştirdikten sonra üzerini pamuklu bir bez ile örterek ayak şişmesi ve hassasiyetinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Ananasın içerisinde bolca lif bulunduğu için doğal yöntemlerle vücuttan ödemin atılmasında yardımcı olacaktır. Ananası hem meyve olarak tüketebilir hem de suyunu sıkıp içebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!