Prostat Nasıl Geçer ?

Çakşır otu kökü suyunun üreme gücü zayıf olan erkeklere, spermi az olan erkeklere ve prostat büyümesine karşı olumlu etkisi vardır.

Sarımsak da prostat sağlığı için içerdiği selenyumdan dolayı faydalıdır.

Yaklaşık olarak 3-4 gram cüce palmiyesinin meyvelerini güzelce eziniz. Ezme işleminden sonra bir bardak suya eşit olacak şekilde kaynatmaya başlayınız. Her gün sabah içmeniz için önerilen bu bitkisel formül ile birlikte de bol, miktarda su tüketiniz.

Günlük ortalama olarak 20 gram kabak çekirdeği yiyerek, prostat sağlığınızı koruyabilirsiniz. 

Domates, prostat sağlığına iyi gelen likopen açısından zengindir. Likopen, prostat iltihabına ve prostat spesifik antijen (PSA) seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur. Mesane basıncını düşürür ve büyüyen prostatın küçülmesine yardımcı olur.

Yakı otu içerisinde bulunan A ve B oenothein adlı bir bileşik ve türevleri içermektedir. Yapılan araştırmalarda, düşük konsantrasyonlarda yakı otu’nun anormal prostat büyümesine karşı etkili olduğu saptanmıştır.

Civanperçemi çayı vücuttaki toksinlerin atılması için mükemmel bir seçenek olduğu gibi istenmeyen mesane enfeksiyonlarının başlangıcını önlemeye de yardımcı olmaktadır. 

Bir bardak kaynar su içerisine bir tutam ayrık otu atılarak 5-7 dk. demlenir ve sabah akşam günde iki kez yemeklerden önce içilir. Bal veya pekmez ile de tatlandırılabilir.

Balkabağının içerisinde yer alan kabak çekirdeğinin kabukları soyulduktan sonra ezilerek bir miktar su ile yutulur. Sabah akşam iki kez yutmak yeterlidir.

“İzoflavon” (bir protein çeşidi) içeren kırmızı yonca, idrar akışına katkıda bulunarak prostat büyümesinin neden olduğu rahatsızlıkları önlemede etkili olmaktadır. 4-5 adet kurutulmuş kırmızı yoncanın baş bölümüne 250 ml kaynar su eklenmek suretiyle 15 dk demlenmesi beklenir. Gün içinde 2-3 fincan içilir.

200 gram brokoloyi bir tencerede kaynatın, 4 dakika sonra ocağın altını kapatın ve dinlenmeye bırakın. Soğuyan brokoli kürünü süzün. Brokoli suyunu sabah ve akşam olmaz üzere tüketin. İçtikten yarım saat içerisinde başka birşey tüketmeyin . 1 hafta içip üç gün ara verip , yeniden 1 hafta tüketebilirsiniz .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!