Sivilce Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir ?

1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat, iki damla da limonu karıştırdığınızda krem kıvamına gelecektir, daha sonra bir pamuk yardımı ile sivilce olan bölgeye sürüp yaklaşık 1 dakika bekletiniz, sonrasında ılık su ile durulayınız. Not : Dikkat etmeniz gereken bir nokta , göz çevresinden uzak tutunuz.

Yastık kılıflarının sürekli temiz olmasını sağlamak, cildinizde oluşabilecek sivilce problemine önlem almak için bir diğer yoldur. Sürekli aynı yastıklarda uyumak, meydana gelen toz ve kirlerden dolayı cilt gözeneklerinin tıkanmasına sebebiyet verebilir.

Çeyrek çay bardağı ölçeğinde elma sirkesini 1 çay bardağı su ile karıştırarak sivilceli olan bölgeye uygulayabilirsiniz .

Bıttım sabunu  doğal sivilce sabunu olarak kullanılabilir. 

Gül suyu, sandal ağacı tozu ve fuller toprağını karıştıralım. Bunu aknelere uygulayıp, 12-14 dakika bekletin. Ilık suyla yüzü durulayın.
2 – 3 gün aynı şekilde uygulayalım . Eğer sandal ağacı ve fuller toprağı bulamazsanız sadece gül suyu ile de aynı şekilde sivilceli olan bölgeye uygulayabilirsiniz .

Günde 2 litre su tüketmek sonra yüzünüzdeki ve cildinizde oluşan sivilcelere iyi gelecektir .

Soğutulmuş yeşil çayı bir pamuğa batırarak sivilceli olan bölgelere 1 dakika sürün, 8 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Beyaz diş macununu sivilceli olan bölgeye sürüp 20 dakika sonra ılık su ile durulayabilirsiniz .

Yatmadan 40 dakika önce, bir pamuğu limon suyuna bandırıp sivilceli olan bölge üzerine uygulayın. Uyuyacağınız zaman cildinizdeki limon suyunu ılık su ile temizleyin .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!