Varise Ne İyi Gelir ?

Bir tülbent veya bandaj için kullanılan tıbbi bez edinin. Tülbenti ya da bezi elma sirkesinin içine batırın ve çıkardıktan sonra bacaklarınızın ya da uyluklarınızın etrafına sararak bağlayın. Yarım saat bekletin. Daha sonra bandajı çıkarın ve bacaklarınızı yıkayın. Not : Önce küçük bir bölgeye uygulayıp elma sirkesine karşı allerjik olup olmadığınızı test edin .

Her gün bir diş sarımsak tüketebilirsiniz.. Bir diş sarımsağı soyun, elinizle hafifçe ezin ve suyla beraber sanki hap içiyormuşsunuz gibi ağzınıza atın.

Çok fazla ayakta ya da oturur pozisyonda kalmayın. Fırsat buldukça ufak yürüyüşler yapın

Bolca su içerek bağırsaklarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olun .

At kestanesi özellikle toplardamarların tonusünü arttırarak onları daraltması ve kılcal damarlardan dokulara sıvı geçişini engeller. Bu etkiler sayesinde toplardamar genişlemesi olan varis ve hemoroidlerin tedavisinde, kırık çıkık, burkulma ve darbelerden ileri gelen vücuttaki şişmelerin engellenmesinde kullanılır .

Asma yaprağı toplardamar iltihaplarına karşı iyi gelmektedir .

Biraz zencefil özünü E vitaminiyle karıştırarak doğrudan cildinizin üzerine uygulayabilirsiniz.

Biberiye, stres ve bunalımla savaşmakta birebirdir ama aynı zamanda varisli damarlara karşı da etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırdığı için genellikle cilt bakım ürünlerinde kullanılır.

İltihabı azaltmak ve varisli damarların neden olduğu ağrıları geçirmek için ekinezya bitkisi tüketebilirsiniz .

İçerisinde bulundurduğu uçucu yağ asitleri sayesinde kandaki pıhtılaşmayı engelleyen sedef otu varis tedavisinde kullanılan bitkisel ürünler arasında gelmektedir.

Antioksidan kaynağı olan yaban mersini, kan dolaşımına yardımcı bir meyvedir. Damarların ve kolojen dokunun onarımına yardımcı olur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!