Adet Ağrısına Ne İyi Gelir ?

0
77

Kadınların korkulu rüyası olan adet ağrısına ne iyi gelir bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Bazen gerçekten de vücut için bir hediye olsa da çekilmez bir hal alabilir. Belirtileri ile birlikte dahi çok ciddi anlamda sancıları olabilir. Ağrılı kramplar, şişkinlik, bulantı, sırt ağrısı ve baş ağrısı bu belirtilerin başında karşımıza çıkmaktadır. Vücudu yoran bu belirtiler aynı zamanda da yorgun ve güçsüz bir bedeni de aslında karşımıza çıkarmaktadır. Uzmanlar, bu tip şikayetleri yaşayanlar için kesinlikle doğal yiyecek ve içeceklerin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Özellikle adet dönemlerinde çok ağrı yaşayanlar şişkinlik ve kramplar olanlar için günlük olarak 2,5 – 3 litre kadar su tüketiminin kesinlikle gerektiği söylenmektedir. Adet ağrısına evde bitkisel çözüm denildiği zaman öncelikli olarak size tavsiye edilen şeker dengesini sağlayabilmek için su şişesinin içerisine bir çubuk tarçın koyarak su içmenin arttırılmasıdır. Bu hem tatlı isteğini karşı koyabilecek hem de su içimine arttıracaktır.

Adet Ağrısına Bitkisel Çözüm

Adet ağrısı nasıl geçer konusundan önce aslında nasıl çözüm olur konusunda dikkat etmek gerekir. Bu noktada su olması nedeniyle krampların azalmasında ve ödemin giderilmesi de uzmanlar ananası önermektedirler. Etkili besinlerin başında geldiği söylenmektedir. Ayrıca adet dönemi şişkinliklerinin giderilmesine de fayda sağlamaktadır. Adet ağrısına bitkisel çözüm için ayrıca adet ağrılarına karşı birçok bitki çayı bulunmaktadır. Adet ağrısı evde nasıl geçer denildiğinde bitki çayları bu anlamda çok büyük fayda sağlamaktadır. Kırmızı meyve çayları, yeşil çay, nane, limon çayı, adet süreci içerisinde vücut fonksiyonlarının düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Kırmızı meyve çayları dediğimiz kızılcık, ahududu, kuşburnu, yaban mersini gibi çaylarda antioksidan kapasitesi ile ve rahatlatıcı etkisi ile krampı şikayetlerini azaltacaktır.

Adet Ağrılarına Çözümler

Adet ağrısına ne iyi gelir denildiğinde akıllara ilk olarak çikolata gelmektedir. Çikolata tüketildiğinde kişiler kendilerini daha mutlu hissedebilmektedir. Ayrıca adet ağrısına birçok yiyecek iyi gelmektedir. Bu yiyecekler arasında fındık, fıstık ve ceviz gibi yiyecekler bulunur. Bunun dışında Muz adet sancılarına iyi gelen bir meyvedir. Adet ağrısına doğal çözüm için muz tüketebilirsiniz. Sabah içilen süt kramplara karşı etkilidir. Özellikle laktozsuz süt içilmesini ve tarçınlı bir şekilde bu sütün tüketilmesi uzmanlar tavsiye etmektedir. Yine adet ağrısına evde çözüm denildiğinde basit spor egzersizlerini de uzmanlar tarafından bu süreçte tavsiye edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here