Baş ağrısına ne iyi gelir ?

0
18
Strong headache concept, young woman massaging temples with eyes closed, suffering from chronic migraine, stressed teenager experiencing sudden panic attack, feeling pain, head shot portrait

Eğer ki başınız ağrıyor ise bunun için deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmakta. Doğal çözüm yöntemleri olduğu gibi şifalı bitkiler ile de baş ağrısını geçirmeniz için birçok seçenek bulunmakta. Bu konuda baş ağrısına ne iyi gelir? Sizlere bundan bahsedeceğiz.

Baş Ağrısının Sebepleri

Baş ağrısının birçok sebebi bulunmakta. Bunlardan en önemlisi susuzluk ve açlık olmakta. Eğer ki uzun bir süre susuz ve aç kalırsanız baş ağrısı vücudunuzda etkili olabilir. Bir diğer nedeni ise hastalık kaynaklı olmakta. Bu da baş ağrısını tetikleyen bir diğer sebeptir. Baş ağrısını tetikleyen diğer sebepler arasında yoğun bir stres yaşamak ve yeterli seviyede uyumamak da yer almakta. Peki bu soruna ne iyi gelir? Sorun hızlı bir şekilde nasıl geçer?

Baş Ağrısı için Çözüm Yöntemleri

Baş ağrısı yaşıyorsanız çözümü için birçok yöntem bulunmakta. Öncelikle sakin olup eğer ki üzerinizde stres varsa kendinizi rahatlatmalısınız. Sonrasında eğer ki uzun bir süre su içmediyseniz 1 bardak su içip su ihtiyacınızı karşılamalısınız. Fakat bunlarla ilgili bir sorun olmadığını düşünüyorsanız evde bitkisel çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Evde çözüm uygulamak zor değildir. Birkaç yöntem ile baş ağrısına çözüm bulabilirsiniz. Bu yöntemleri uygularken buz torbası ile ağrıyan yeriniz için takviye yapabilirsiniz. Bu da hızlı geçmesi için önemli bir etken olmakta.

Önerebileceğimiz ilk yöntem lavanta yağı kullanmaktır. Lavanta yağı, lavanta bitkisinin yağından elde edilmekte. Lavanta yağını koklamak hem sizi stresten uzak tutacak hemde rahatlatacaktır. Bu sayede migren ve baş ağrısı gibi sorunlarınız bir nebze olsun azalacak. 2-3 bardak kaynamış suya 4 damla lavanta yağı döküp çıkan buharı koklamak sizi adeta lavanta bahçesine götürecek. Fakat sakın ağız yoluyla kullanmayın.

Uygulayabileceğiniz bir diğer bitkisel çözüm ise nane yağından faydalanmak. Lavanta yağı gibi nane yağının o güzel kokusu da sizin baş ağrınızın hafiflemesinde ve daha hızlı geçmesinde önemli bir etken olmakta. Her türlü baş ağrısına iyi gelen nane yağı, kısa sürede etkili bir çözüm sunar. Aynı şekilde içmeden yalnızca sıcak suya bir miktar döküp koklayarak kullanmanız gerekir.

Bitkisel tedavi yöntemlerinden bir diğeri ise keten tohumu kullanmak. Keten tohumu içinde yer alan omega 3, eğer ki vücudunuzda azaldıysa baş ağrısının bir nedeni olabilir. Eğer ki evinizde keten tohumu bulunmuyor ise balık yağı kullanarak da omega 3 ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fakat baş ağrısının nedenleri arasında bu yöntem çok etkili olmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here