Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir ?

0
64

İnsanlar zaman zaman herhangi bir sebepten dolayı boyun tutulması yaşayabilir. Örneğin oturduğu yerde düzgün durmamak, yatakta boynunun eğik durması gibi sebepler boyun tutulmasına davetiye çıkaran sebepler arasında yer almakta. Bu da insanların bu sorunu yaşamasından ötürü etkilenmesine yol açmakta. Fakat bunun çözümü bitkisel tedavi ile mümkün. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu yöntemler ile şifalı bitkilerden faydalanarak boyun tutulmasına bir doğal çözüm yöntemi sağlamış olacaksınız.

Boyun Tutulmasının Sebepleri

Boyun tutulmasının birçok sebebi bulunmakta. Özellikle masa başı çalışan insanlar ve yatakta düzgün yatmayan insanların başına gelen bu sorun, bazı insanlar için oldukça büyük bir sorun haline gelmiştir. Bunun ilk çözümü masa başında düzgün durmak, eğik durmamak ve dik duruş sergilemektir. Yatakta ise ne kadar düzgün yatılırsa bu sorun o kadar az meydana gelecektir. Eğer ki bu sorunu yaşadıysanız ve hızlı bir çözüm yöntemi arıyorsanız doğal tedavi yöntemlerinden bazılarını sizlere aktaracağız.

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?

Kasların rahatlamasında önemli bir etki sağlayan nane yağı, ağrının azalmasını sağlamaktadır. Masaj yöntemi ile bez kullanarak nane yağını ağrıyan yerinize bir miktar sürün. Gerekirse günde 2 defa bu yöntemi uygulayın. Kısa sürede etkili sonuçları yaşayacaksınız.

Bir diğer ağrı kesici etkisi bulunan bitkisel çözüm yöntemi kekik yağı olarak bilinmekte. Kekik yağı, gliserin ile birlikte masaj yöntemi ile ağrıyan bölgeye sürüldüğünde boyun ağrılarını hafifletmesi için önemli bir çözüm sunmakta.

Evde bitkisel çözüm yöntemlerinden bir diğeri kedi otu. Sakinleştirici bir etkiye sahip kedi otu, kasların gevşemesini sağlamakta. Kedi otu tozunu zeytinyağı ile karıştırın. Sonrasında masaj yaparak ağrıyan bölgeye sürün. Sürdükten sonra streç film ile ağrıyan bölgeyi kapatın. 1 saat sonra ılık duş yaparak ağrıyan bölgeye kısa süreli soğuk su tedavisi uygulayın.

“Boyun tutulmasına ne iyi gelir?” sorusuna bir diğer cevap ise zerdeçal. Zerdeçal, kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip bitkisel bir ürün. 1 bardak süte 1 tatlı kaşığı zerdeçal dökün. Ocakta 5 dakika ısıtın. Soğuyunca bal ekleyerek karışım bitene kadar boynunuza sürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here