Kabızlığa Ne İyi Gelir ?

0
18

Bağırsak hareketlerine bağlı olarak haftada 3 veya daha az sayıda dışkı yapanların bulunduğu duruma kabızlık durumu denmektedir. Bu yazımızda kabızlığa ne iyi gelir ve bu konuda sizlere nasıl bitkisel çözümler bulabiliriz? Bu şekilde yardımcı olmaya çalışacağız. Sindirim sistemi sizin biraz da beslenmenize bağlı olarak değişebilmektedir. Katı gıdalarla sürekli olarak beslenmek veya tuvalet ihtiyacının geciktirmek belirli bir süre sonra bağırsakların tembelleşmesine sebep verebilir. Bunun yanı sıra, özellikle su içme alışkanlığının olmaması kabızlığa başlıca sebep olarak görülebilir. Daha çok kış mevsimlerinde görülen mevsiminde görülmektedir. Ancak bu rahatsızlık çok kolay bir şekilde bitkisel yöntemlerle geçer. Bu anlamda kabızlığa bitkisel çözüm konusunda birçok seçenekte size yardımcı olmaya gayret göstereceğiz.

Kabızlığa Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Kabızlık problemi olanlar için kabızlık nasıl geçer ve neler vardır bu konuda yardımcı olmaya çalışalım. Genel anlamda düşünüldüğünde haftada 3 günden az bağırsak hareketleri yaşayan kişilere kabız denmektedir. Bu hareketsiz ekspresyon kötü beslenme gibi faktörlerle karşımıza çıkabilir. Bunun yanı sıra, bağırsak problemi olarak da yani süregelen bir hastalık olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bol bol sıvı tüketilmesi, doğal ve sağlıklı beslenme biçiminde bunun sona erdirilmesi mümkündür.

Kabızlığa bitkisel çözüm konusunda size bulunabilecek birçok bitkisel fırsat bulunmaktadır. Öncelikli olarak kuru meyvelerin tercih edilmesi kesinlikle bitkisel çözüm olarak sunulabilmesi bir fırsattır. Ayrıca özellikle kabızlık çekenlerin de bol su tüketmeleri vücudun sıvı olması açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler

Kabızlık su ile karşı karşıya kaldığınızda kabızlığa evde bitkisel çözüm fırsatları bulunmaktadır. Bunların başında bol su ve süt ürünlerinin tüketilmesi önüne geçilmesi gerekmektedir. Yine kafein tüketiminden kaçınılması da çok büyük önem arz etmektedir. Bu tip durumlarda lifli gıdaların tüketimi özellikle kuru meyvelerin tüketilmesi tercih edilmektedir.

Bitkisel çözüm ya da kabızlık evde nasıl geçer sorusunun cevabı ise sizin söyleyeceğimiz birkaç sistem ile çözülebilir. Özellikle bezelye, fasulye ve mercimek gibi gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Bol egzersiz yapılmalı ve keçi boynuzu, ıspanak gibi ürünlerin tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yine kuru erik yemek ve nane çayı içmek bu tip gıdalar tüketmek sizde de kabızlık probleminizin önüne geçmesi açısından büyük bir fırsat sağlamaktadır. Kabızlığa doğal tedavi konusunda ayrıca bir de rezene önerilmektedir. Rezene çayı, özellikle sizin bağırsaklarının daha hızlı şekilde hareket etmesini ve hızlı bir şekilde rahatlamanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here