Kulak İltihabına Evde Çözüm

0
65

Kulak iltihabı, özellikle çocuklarda görülen bir hastalık. Fakat her yaş grubunda da yaşanabilmekte. Kulak iltihabının sebebi, burun ve boğazda meydana gelen iltihabın kulağa kadar ulaşmasından dolayı meydana gelmekte. Bu da kulak iltihabını beraberinde getirmektedir. Eğer ki bu sorun için bitkisel çözüm yöntemleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu konuda sizlere kulak iltihabı için doğal çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Kulak İltihabı için Evde Çözüm Yöntemleri

Kulak iltihabı için doğal tedavi yöntemlerinden ilki soğan suyudur. Soğan, güçlü bir antibiyotik özelliğine sahip olduğundan dolayı etkili bir çözüm ortaya koyabilir. Yapmanız gereken işlem çok kolay. Soğanın suyunu sıkın ve bu sudan birkaç damla kulağınıza damlatın. Sonrasında kulak çubuğu ile nazikçe kulağınıza zarar vermeden yayın. İltihap geçene kadar bu yöntemi aralıklarla uygulayabilirsiniz.

“Kulak iltihabına ne iyi gelir?” diye soranlar için bir diğer yöntem ise yine soğan ile alakalıdır. Bildiğiniz üzere soğan mikroplara karşı güçlü etkisi ile önemli bir sebze. Soğan ile yapılabilecek diğer yöntem, soğanı doğrayıp fırında ısıtın. Sonrasında soğanın suyunu bir bardağa boşaltıp birkaç damla soğan suyunu kulağınıza dökün. Sonrasında kulağınızdaki suyu boşaltın.

Şifalı bitkiler kullanarak çözebileceğiniz bir diğer yöntem ise elma sirkesi. Eğer ki mantar kaynaklı bir kulak iltihabı sorununuz mevcut ise elma sirkesi bu konuda etkili bir çözüm yöntemi olacak. Yapmanız gereken bir miktar elma sirkesini su ile karıştırıp bir pamuk yardımı ile kulağınıza sürmek. 5 dakika boyunca kulağınızda kalan pamuğu çıkardıktan sonra kulağınızı iyice kurutun.

Kulak iltihabına iyi gelen çözümler arasında sarımsak bulunur. Sarımsak iltihabın kurumasına yardımcı olmaktadır. Sarımsağın kullanımı için 1-2 sarımsağı ezerek suyunu elde etmelisiniz. Suyunu elde ettikten sonra kulağınıza damlatınız. Bu şekilde bir uygulama yaptığınızda iltihaba bağlı olan ağrılar hafifleyecektir. Birçok alanda kullanılan fesleğen, vücudunuz için önemli maddeleri sağlamaktadır. Fesleğeni nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız yapmanız gereken öncelikle 5 fesleğen yaprağını ezerek suyunu çıkarın. Çıkan suyu kulağınızın dış kısmına sürün. İşlem bu kadar, bu sayede kısa süre içerisinde etkili sonuca ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here