Mide Bulantısı Nasıl Geçer ?

0
61

Çeşitli sebeplerle karşımıza çıkabilen mide bulantısına ne iyi gelir nasıl geçilir bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Yaşantımızın sonuna kadar çeşitli zamanlarda karşımıza çıkan mide bulantısı, farklı şekillerde sebebiyet verebilen bir rahatsızlıktır. Her yaştan insanın karşısına çıkabilir. Vücutta herhangi bir sistemin uyarı göndermesiyle mide bir anda bulantı hissi verir.

Kusma hissi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabii ki mide bulantısına bitkisel tedavi sizler için daha sağlıklıdır. Çünkü mide bulantısı aslında farklı hastalıklara sebebiyet olarak da ortaya çıkmış olabilir. Evde ve işyerinizde çok basit şekilde uygulama sayesinde  bitkisel tedavilerle bunun önüne geçebilirsiniz. Özellikle kronik hale gelmeden mide bulantısının önüne geçmek sizlerin hayatınızdaki aktivitelerin herhangi bir sıkıntı oluşturmaması açısından da fayda sağlayacaktır.

Mide Bulantısına Bitkisel Tedavi

Mide bulantısına bitkisel tedavi denildiğinde öncelikle olarak bilinen papatya çayıdır. Papatya çayı, rahatlatıcı etkisi ile mide bulantısına iyi gelmektedir. Uzmanlar ağırlıklı olarak bu dönemde yani mide bulantısı yaşadığımız dönemde baharatlı çaylar önermektedirler. Yine nane çayı, Ihlamur, limonata, zencefil çayı, kekik çayı gibi çaylar sizlerin mide bulantısı yaşadığınız dönemlerde kolaylıkla sonuç almanızı sağlayacaktır. Yani mide bulantısına bitkisel çözüm dediğinizde bu tip çözüm yolları size sunabilir. Ayrıca uzmanlar, kimyon ile su tüketilmesinin de yine mide bulantısının önüne geçilmesi açısından faydası olduğunu söylemektedirler.

Mide Bulantısı Evde Nasıl Geçer?

Mide bulantısına evde ne iyi gelir derseniz bunlar için birçok şey sayabiliriz. Bir kase ılık yoğurt tüketmenin uzmanlar, mide bulantısını geçireceğini söylemektedirler. Ayrıca mide bulantısı çok olduğunda tuzlu krakerler tüketerek bulantının üstüne gidebilirsiniz. Bir patatesi haşlayarak sonrasında yediğinizde yine bu bulantı probleminizi aza indirecektir. Nane yaprağını çiğnemek de mide bulantısını rahatlatacaktır. Bermiş olduğu ferahlık psikolojik olarak da sizi rahatlatacaktır. Ayrıca özellikle potasyum ve lif deposu olan muzun, püre haline getirilerek tüketilmesi mide bulantısına evde bitkisel çözüm açısından çok büyük bir fırsat olarak bize sunulmuş bulunmaktadır. Psikolojik mide bulantısı yaşayanlar veya hamilelikte yaşayanlar ise kesinlikle hekimlerden destek alması gerekmektedir. Mide bulantısı evde nasıl geçer konusunda bunları yaptığınızda hemen sonuç alabilirsiniz. Doğru bir şekilde uygulamak bu anlamda fayda sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here