Nasır Nasıl Geçer ?

0
54

Nasır Nedir?

Günümüzde birçok insan nasırlı ellere veya ayaklara sahiptir. Günümüzde nasır çoğunlukla ellerde veya ayaklarda görülmektedir. Nasırlı bölgeler belli bir süre sonra ağrı yapabilmektedir. Estetik açıdan problem etmeyen kişilerin nasırlı bölgeleri önemsemesi gerekmektedir. Derinin üzerinde nasırlı bölge sinirlere baskı yaptığında ağrılı bir durum ortaya çıkabilir. Nasırın oluşması kendi derisini koruma amaçlıdır. Bu refleksin ortaya çıkmasından önce ciltte devamlı bir sürtünme hali oluşuyorsa bu bölge kalınlaşma eğilimi göstermektedir. Nasırlar çoğunlukla ellerde, ayak parmaklarında veya el parmaklarında ortaya çıkmaktadır. Nasır ilk olarak estetik açıdan kötü durur. Bu görüntü sorunun u insanlar aldırış etmeyebilir. Günümüzde nasırın geçmesi için birçok doğal tedavi ve doğal çözümler bulunmaktadır. Bunun için evde doğal tedavi yaparak nasırlardan kurtulabilmek mümkündür. Nasırın tedavisi için ameliyatsız çözüm yapabilmek mümkündür.

Nasır Nasıl Geçer?

Günümüzde nasırın geçmesi için bulunan birçok doğal çözümler vardır. Bu doğal çözümler şu şekildedir;

  • Nasıra iyi gelen besinler arasında domates bulunmaktadır. Domates ile nasır tedavisi yapmak bilinen en iyi yöntemlerden birisidir. Domates sayesinde deri yumuşar ve derinin kalkmasına neden olur. Bunun için domatesi püre haline getirerek nasırlı bölgeye sarmanız gerekmektedir. Üzerinde bir gece beklettikten sonra sabah yumuşayan yerleri törpüleyebilirsiniz. Nasır tamamen yok olana kadar bu uygulamaya devam edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde nasırlardan kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.
  • Nasıra iyi gelen besinler arasında limon bulunmaktadır. Bitkisel olarak en bilinen tedavi yöntemleri arasında yerini almıştır. Bunun için nasırlı olan bölgeye ortadan kesilmiş olan limon sürülmelidir. Bir süre beklettikten sonra yumuşayan deri temizlenir. Nasır tam olarak iyileşme gösterene kadar bu uygulamaya devam edebilirsiniz. Günde birkaç kere bu uygulamayı tekrar ederek daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. Limonun asidik özelliği sayesinde deri yumuşar ve kolay bir şekilde deri kalkar.
  • Nasır tedavisinde her zaman bitkisel çözümleri denemek uzun vadede bir sonuç yaratmayabilir. Bunun için insanların en büyük avantajı korunmaktır. Nasırdan korunmak için doğru ayakkabı seçimi ve eller için eldiven kullanımı gerekmektedir. Ayrıca bölgenin düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Nasırlı yerler için düzenli olarak nemlendirici kremleri kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yağ kullanarak derinin yumuşamasını ve nasırlı yerlerin kalkasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Nasır tedavisinde iyi gelen besinler arasında soğan gelmektedir. Cildi yenileme özelliğine sahip olan soğanın birçok faydası bulunmaktadır. Nasırlı yerlere iyi gelmesi adına bunun için yapılması gereken soğanı ezdikten sonra nasırlı olan bölgeye koymaktır. Üzerini sarıp bir gece beklettikten sonra nasırlı bölge sabahleyin yıkanmalıdır. Bu yöntemle birlikte nasırlı olan yer yumuşar ve kaybolmaya yüz tutar. Bu yöntemle birlikte nasırlı yerlerden kısa süre içerisinde kurtulmak mümkündür.
  • Nasır tedavisinde kullanacağınız bir diğer tedavi yöntemiyse beyaz sirkedir. Beyaz sirke nasır tedavisinde çok etkilidir. Nasır tedavisinde kullanabilmek adına sirkeyi sulandırarak ayakları suya sokmalısınız. Suda ayaklar bekletildikten bir süre sonra törpüleme işlemlerine başlayabilirsiniz. Sirkeli suyun içerisinde ayaklarınızı bekletirseniz bakterilerin yok olmasını sağlarsınız. Bu yöntemi nasırlı olan bölgeler uygulayarak kısa süre içerisinde nasırdan kurtulmayı sağlayabilirsiniz.
  • Nasırdan kurtulmak için peeling etkisi yaratan karbonatı kullanabilirsiniz. Ayaklarınızı karbonatlı suda bir süre bekleyerek törpüleme işlemlerine geçebilirsiniz. Törpü yapıldıktan sonra soğuk suyla ayaklarınızı yıkamanız gerekmektedir. Suda bekletmeden direk olarak ayaklar karbonat ile ovulabilir. Bu sayede ölü olan deriler ayaktan uzaklaşmış olur. Nasırın oluşumunu engellemek için koruyucu yöntemlerin başında karbonat gelmektedir.

Nasıra iyi gelen doğal tedaviler bu şekildedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here