Sivilce Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir ?

0
28

Ergenlik dönemlerinde görülmeye başlayan ve yetişkinlik dönemlerinde de görülebilen sivilceler, birçok insanı etkileyen önemli bir durum olmakta. Bundan dolayı bazı insanlar sivilceler için bitkisel çözüm yöntemleri aramakta. Bizde sizler için bu konuda sivilceler ile ilgili doğal çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sivilcenin Sebepleri Nelerdir?

Sivilcenin oluşma sebebi genel olarak tıkanan gözeneklerden meydana gelir. Diğer sebepleri arasında stres, ilacın yan etkisi, hijyen eksikliği gibi sebepler de yer almaktadır. Fakat ergenlikte gerçekleşen sivilceler doğal olmakla birlikte birkaç yıl boyunca devam etmektedir. Fakat yine de bu sivilceleri kapatmak istiyorsanız birçok çözüm yöntemi bulunmakta. Evde bitkisel çözüm seçenekleri ile sivilcelere elveda deyin!

Sivilceler için Bitkisel Çözüm

Evde çözüm olabilecek ilk yöntem limon suyu ve tarçın. Tarçın ve limon, sivilceyi hızlı bir şekilde yok etmek için güçlü bir antibakteriyel maddelerdir. Yapmanız gereken tarçın ve limon suyunu karıştırmak. Sonrasında bu formülü sivilcenin üzerine uygulamak. 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu yöntemi haftada birkaç defa uygulamaya devam edin.

“Sivilcelere ne iyi gelir?” sorusuna verilebilecek bir diğer çözüm yöntemi ise limon ve zerdeçal ikilisidir. Bir tarafta antibakteriyel özelliğe sahip zerdeçal, diğer tarafta temizlikte birebir limon. Bu iki ürünü karıştırıp sivilcenin olduğu yere sürdükten sonra 15 dakika bekletin. Bu sürecin sonunda yüzünüzü iyice durulayın. Haftada birkaç defa bu yöntemi denemeye devam edin.

Limon ve karbonat, “Sivilceler evde nasıl geçer?” diyenler için bir diğer çözüm yöntemidir. Eğer ki sivilcelerden muzdarip iseniz yapmanız gereken limon ve karbonatı karıştırmak. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Sonrasında hafif bir masaj ile soğuk su kullanarak durulayın. Haftada 1 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Bitkisel tedavi arayanlar için bir diğer çözüm yöntemi ise limon ve gül suyu. Gül suyu, limon ile beraber antibakteriyel bir etkiye sahiptir. Hassas ciltler için uygun olan bu karışımı yapmak için limon suyu ve gül suyunu karıştırın. Sonrasında pamukla yüzünüze sürün. 20 dakika sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here